1 niedziela Adwentu


  1. Dzisiaj rozpoczął się okres Adwentu, który jest czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi. Najpiękniejszym wzorem przeżywania Adwentu niech będzie dla nas Maryja – Matka Adwentowego Oczekiwania. Niech częste uczestniczenie w tym czasie we mszy św. roratnej i przystąpienie do sakramentu pokuty pomogą nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.
  2. Będziemy je sprawować w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Szczególną zachętę kierujemy do dzieci, które zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek. Każde dziecko, które przybędzie na roraty otrzyma lampion oraz legitymację na zbieranie podpisów za uczęszczanie, a na koniec – 23 grudnia otrzyma nagrodę. Bardzo prosimy, aby rodzice przyprowadzili swoje dzieci na msze św. roratnie.
  3. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek dla budujących się kościołów w naszej archidiecezji.
  4. W poniedziałek o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin z naszej parafii.
  5. We wtorek o godz. 16.50 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W środę o godz. 17.00 nowenna i msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W następną niedzielę o godz. 10.00. wymiana tajemnic różańcowych.
  8. W program duszpasterski naszej parafii od dziś, pragniemy wprowadzić każdego 10 dnia miesiąca mszę św. w intencji naszej ojczyzny. W sanktuarium narodowym na Jasnej Górze w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej sprawowana jest taka msza św. każdego dnia o godz. 15.30. od ponad trzydziestu lat. W naszej Ojczyźnie nigdy nie powinniśmy zgubić wiary w Boga, Chrystusa, Krzyż i Ewangelię. Przed udzieleniem błogosławieństwa wspólnie odmawiać będziemy modlitwę za ojczyznę ks. Piotra Skargi. Od pierwszej niedzieli Adwentu po każdej mszy św. – po błogosławieństwie, będziemy wspólnie modlić się modlitwą do Michała Archanioła. 
  9. W sobotę 5 grudnia w Peru odbędzie się beatyfikacja dwóch misjonarzy franciszkańskich -O. Zbigniewa Strzałkowskiego i O. Michała Tomaszka. Ponieśli oni śmierć męczeńską z rąk terrorystów z Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak" dnia 9 sierpnia 1991 roku w peruwiańskiej miejscowości Pariacoto w Andach. O. Zbigniew i O. Michał będą pierwszymi polskimi misjonarzami-męczennikami, którzy zostaną wyniesieni na ołtarze. Beatyfikację poprzedzi emisja filmu "Życia nie można zmarnować", która odbędzie się w piątek 4 grudnia o godz. 20.25 w pierwszym programie telewizji polskiej. Transmisja z mszy św. beatyfikacyjnej w sobotę o godz. 22.00. w Telewizji Trwam.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom Agnieszce i Weronice Tałajkowskim oraz Mariannie Mikołajczyk za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy następujących parafian: Pana Tadeusza Musialskiego oraz rodzinę państwa Troszczyńskich. Dziękujemy wszystkim za dbanie o nasz kościół.