1 niedziela Adwentu


 1. Dzisiaj rozpoczął się okres Adwentu, który jest czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi. Najpiękniejszym wzorem przeżywania Adwentu niech będzie dla nas Maryja – Matka Adwentowego Oczekiwania. Niech częste uczestniczenie w tym czasie we mszy św. roratnej i przystąpienie do sakramentu pokuty pomogą nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.
 2. Zachęcamy dzieci do udziału we mszach św. roratnich każdego dnia, o godz. 17.00 lecz w sposób szczególny w każdy poniedziałek, środę i piątek. W te dni homilie mszalne skierowane będą szczególnie do nich. Podobnie jak w zeszłym roku, obecność będzie zaznaczana, tym razem nie na kartkach, lecz  plakacie z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, na który dzieci będą naklejać specjalne naklejki. By je otrzymać należy uczestniczyć w całej mszy św. roratniej. Za pełen udział w roratach dzieci mogą otrzymać nagrody, wszystko zależeć będzie od ich wytrwałości. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej przynoszą ze sobą dzienniczki, do których będą zbierać podpisy za udział w roratach. Warunkiem dopuszczenia do Komunii będzie udział przynajmniej w połowie mszy roratnich. By pomóc dzieciom lepiej przygotować się do narodzin Jezusa, przygotujemy dekorację pod tytułem „Pan Jezus schodzi do nas z nieba”. Każdego dnia 5 minut przed mszą św. dzieci zgromadzą się z jednym z Ojców, przesuną figurkę Pana Jezusa o jeden dzień i pomodlą się w określonej intencji. Dziękuję pani Agnieszce i panu Markowi za przygotowanie dekoracji adwentowych.
 3. Jutro o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin.
 4. We wtorek przed mszą św. o godz. 16.50. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W środę o godz. 17.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W piątek możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. od godz. 16.30.
 8. W piątek 2 grudnia o godz. 16.00, spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 9. W niedzielę 4 grudnia po mszy św. o godz. 10.00, wymiana tajemnic różańcowych wraz z konferencją.
 10. Jest nowy zeszyt do intencji mszalnych. Można rezerwować intencje na przyszły rok.
 11. Serdecznie dziękujemy Paniom: Leokadii i Marzenie Kowal oraz Renacie Romańczuk za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panie: Agnieszka i Weronika Tałajkowskie i Marianna Mikołajczyk. Dziękujemy, że czujecie się odpowiedzialni za swój kościół parafialny.