1 niedziela Adwentu


1. Adwent to czas przygotowania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wydarzenie to objawia nam miłość Boga do całego rodzaju ludzkiego. Wyraziła się ona tym, że Bóg posłał nam swojego Jedynego Syna, abyśmy nie umarli, ale mieli życie wieczne.  Zapraszamy do adwentowego czuwania razem z Maryją, która będąc brzemienną oczekuje narodzin Jezusa. Wyrazem tego czuwania niech będzie nasza obecność na mszach św. roratnich. Będziemy je sprawować w dni powszednie od poniedziałku do piątku o  godz. 17.00. Szczególną zachętę kierujemy do dzieci, które zapraszamy z lampionami. Każde dziecko, które będzie uczestniczyć w roratach z lampionem zostanie nagrodzone na koniec Rorat.

2. Od kilku lat podczas Adwentu w całej Polsce rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy”. Zebrane środki służą potem działalności charytatywnej, którą prowadzi „Caritas”. Zachęcamy także w tym roku do nabycia świec na stół wigilijny. W ten prosty, ale jakże wymowny sposób możemy pomóc najbardziej potrzebującym. Świece oraz opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.

3. We wtorek przed mszą św. o godz. 16.50 koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W środę o godz. 17.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

6. Ojciec Święty Franciszek mianował biskupa pomocniczego dla naszej Archidiecezji. Jest nim Ksiądz prałat prof. zw. dr hab. Henryk Wejman, Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Święcenia biskupie Księdza Biskupa Nominata Henryka odbędą się w Katedrze Szczecińskiej w sobotę, 20 grudnia br., o godz. 11.00. Biskupa Nominata polecamy waszej modlitwie.

7. W imieniu Sołectwa Łukęcin oraz Ojców i Brata Paulinów w dniu 6 grudnia w sobotę zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem. Tegoroczne świętowanie rozpoczniemy w kościele mszą św. o godz. 17.00. a po niej nastąpi powitanie św. Mikołaja i rozdanie prezentów. Na herbatę, kawę i ciasto zapraszamy do Sali w Domu Zakonnym.

8. W pierwszą rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II pragniemy w naszej świątyni parafialnej zainstalować obraz z Jego postacią i poświęcić, oraz Jego relikwie. Na ten cel potrzebne są fundusze materialne. We wtorek odbyło się spotkanie rady parafialnej, która ustaliła formę zebrania tych funduszy.