1 niedziela Wielkiego Postu


1. W środę posypaniem głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową sprawować  będziemy w piątek o godz. 16.30., a Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.
2. W poniedziałek o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II.
3. We wtorek  o godz. 16.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty i elementy dekoracyjne do grobu pańskiego.
6. Od dziś przez trzy niedziele będziemy w naszej parafii przeżywać czas rekolekcji wielkopostnych, których przewodnim tematem będą słowa Jezusa: Czas jest krótki. Rozważania poprowadzi O. Marcin Ćwierz.
7. Biskup ma obowiązek przynajmniej raz na pięć lat wizytować parafię w swojej diecezji.  W następną niedzielę 12 marca o godz. 10.00. odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ks. Biskup Henryk Wejman. Podczas mszy św. udzieli Sakramentu Bierzmowania. 
8. W okresie Wielkiego Postu znana jest wszystkim dobrze praktyka jałmużny. Jest ona przyjściem z konkretną pomocą człowiekowi potrzebującemu. Jałmużna wyzwala ducha miłości, dzielenia się, a także współodpowiedzialności za innych. Czasem nie trzeba wiele, żeby uszczęśliwić drugiego człowieka, a samemu potem doświadczyć miłosierdzia Bożego, gdyż jak mówi Biblia jałmużna gładzi grzechy. Z tego powodu ogłaszamy w naszej parafii zbiórkę odzieży i zabawek, które potem w ramach wielkopostnej jałmużny wyślemy dla dzieci i wiernych naszej paulińskiej parafii w Ayos, w Kamerunie. Na zbiórkę poświęcamy dwa najbliższe tygodnie, do niedzieli 19.03 włącznie. Rzeczy prosimy zostawiać w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy abyście aktywnie włączyli się w pomoc drugiemu człowiekowi dając przy tym piękne świadectwo waszej wiary a także czyniąc czas Wielkiego Postu owocnym w waszym życiu.
9. Serdecznie dziękujemy Paniom: Indze Wybierek i Lidii Radeckiej oraz Br. Robertowi za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy  rodzinę państwa Michalskich. Dziękujemy, że troszczycie się o swój kościół parafialny.