10 listopada, ogłoszenia


Jutro, 11 listopada, przypada 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. tylko o godz. 10.00.

W środę po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, które znajdują się w wejściu do kościoła oraz pocztą elektroniczną.

V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest zachętą do codziennej, wytrwałej modlitwy do Boga o pokój na świecie i o ustanie prześladowań. Wypełniając przykazanie miłości módlmy się również za prześladowców. Pamiętajmy w codziennych modlitwach o naszych braciach i siostrach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa.

Po mszy św. w całej Polsce zbierane są ofiary na rzecz pomocy Kościołom prześladowanym.

Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Nigerii, Egipcie, Sudanie, ale również w Indiach, Iraku, Ziemi Świętej (nasza pomoc dociera do ponad 140 krajów na całym świecie) i wszystkim tym, którzy cierpią głód, choroby, którzy zostali pozbawieni swoich domów czy też w różny sposób są prześladowani. „Twoja pomoc ma wartość większą niż myślisz”.