12 niedziela zwykła


 1. Dzisiaj po mszach św. będą zbierane ofiary na wakacje dla dzieci ubogich, organizowane przez Caritas Polska. Dziękuję w imieniu tych dzieci za Waszą pomoc.
 2. Jutro o godz. 19.50. litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin.
 3. We wtorek przed mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę o godz. 20.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła.
 5. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W dniu imienin O. Piotra, prosimy o modlitwę w jego intencji.
 6. W piątek po mszy św. ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty za grzeszników, spowiedzi pierwszosobotniej i przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej, czyli tego wszystkiego, o co prosiła Matka Boża w Fatimie. U nas w kościele różaniec o 19.30 ze zmianą tajemnic dla koła Żywego Różańca, a po nim msza św. z okolicznościowym kazaniem.
 8. Porządek mszy św. w sezonie letnim; w niedziele msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 20.00. W dni powszednie o godz. 20.00. W soboty wieczorna msza św. z formularza niedzielnego. 20 min. przed każdą mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 9. Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.
 10. Ministrantów przybyłych na wakacje do Łukęcina, zachęcamy do służby przy ołtarzu. O. Marcin zaprasza też do gry w piłkę, w każdą niedzielę po południu od godz. 15.00.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie Pani Agnieszce Zielonka-Kubińskiej z rodziną i Pani Katarzynie Kurowskiej za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy Panią Ingę i Br. Roberta. Dziękujemy, że pomimo wielu obowiązków, zwłaszcza w sezonie letnim, dbacie o kościół parafialny.
 12. Zespół muzyki dawnej „Integri” z Drezdenka zaprasza na koncert muzyki renesansu z udziałem zespołu „Tiboryus” ze Świeradowa Zdroju w ramach Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką Dawną. Miejscem koncertu będzie nasz kościół w przyszłą niedzielę po mszy św. wieczornej. Zapraszamy!