13 października – ogłoszenia


Dzisiaj pod hasłem Jan Paweł II – Papież Dialogu obchodzimy w całej Polsce XIII Dzień Papieski. Z tej okazji Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje we wszystkich kościołach zbiórkę do puszek. Zebrane środki zasilą fundusz stypendialny na rzecz uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

Dzisiaj w naszym kościele godzina maryjnego czuwania w Roku Wiary odbędzie się po mszy św. o godz. 10.00. i będzie połączona z modlitwą różańcową.

Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę połączymy z nabożeństwem różańcowym przed mszą św. o godz. 16.30.

W trwającym miesiącu  październiku zachęcamy do modlitwy różańcowej. W naszym kościele w dni powszednie o 16.30. a w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00. Kierujemy prośbę do rodziców, by zachęcali dzieci do uczestnictwa w tym nabożeństwie, dając przykład osobistego udziału w  modlitwie.

Już teraz informujemy, że w dniu 1 listopada br. nie będzie mszy św. o godz. 16.30.

19 października br. mija 29 rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji Telewizja Polska będzie emitować film „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reż. Rafała Wieczyńskiego. To opowieść o człowieku modlitwy, niezłomnym kapłanie, kapelanie Solidarności. Pierwszy z czterech odcinków w TVP1 odbędzie się już 18 października o godz. 20.25. Kolejne trzy odcinki – co tydzień w piątki o tej samej porze.