16 niedziela zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 niedziela zwykła

22. 07. 2018

1. Msze święte w naszej parafii sprawowane są: w niedziele o godz. 700, 900, 1030 i 2000, w dni powszednie tygodnia o godz. 2000. Sobotnią Eucharystię sprawujemy z formularza niedzielnego.

2. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy: w poniedziałek przed Mszą świętą odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II, we wtorek Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę po Mszy świętej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Prośby nowennowe prosimy umieszczać w skrzynce przy wejściu do kościoła lub wysłać na naszą skrzynkę mailową.

3. W poniedziałek, 23 lipca, obchodzić będziemy święto św. Brygidy, współpatronki Europy. W czwartek 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszych rodziców i dziadków.

4. W środę, 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Tradycyjne poświęcenie pojazdów odbędzie się w naszej parafii, w przyszłą niedzielę, 29 lipca, po każdej Mszy świętej. Przy tej okazji będzie można złożyć do puszki ofiarę na wsparcie MIVA Polska, która pomaga w zakupie środków lokomocji dla polskich misjonarzy.

5. Zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczęta, przebywających w Łukęcinie na wypoczynku, do służby przy ołtarzu. Chętni niech zgłaszają się do zakrystii przed Mszą świętą. W każdą niedzielę o godz. 1500 zapraszamy dzieci do udziału w aktywnościach sportowych, w przyklasztornym ogrodzie.

6. Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele odbywa się codziennie 20 minut przed Mszą świętą. Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

7. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Grupa ruszająca z Pustkowa będzie mieć postój i Eucharystię w naszym kościele w środę, 25 lipca o godz. 1200. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom: Agnieszce Tałajkowskiej i Mariannie Mikołajczyk za przygotowanie kościoła na niedzielę. O to samo w następną sobotę prosimy Panie: Katarzynę Kurowską i Agnieszkę Zielonka – Kubińską. Dziękujemy za troskę o piękno naszej parafii.