17 niedziela zwykła


Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tego względu dzisiaj po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów.

W  poniedziałek o godz. 19.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin, a we wtorek również o godz. 19.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.

W środę o godz. 20.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła.

W następną niedzielę po każdej mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na budowę kościoła w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu  koło Bydgoszczy. Słowo Boże wygłosi ks. Proboszcz Ireneusz Kalaczyński. Także w tym dniu po mszy św. o godz. 9.00. wymiana tajemnic różańcowych.

W naszym kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w okresie wakacyjnym porządek  mszy św. jest następujący; w niedzielę msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 20.00; a w dni powszednie o godz. 20.00. W soboty wieczorna msza św. z niedzieli, zwłaszcza dla tych, którzy  w świąteczny dzień nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. 20 min. przed każdą mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Kurowskim, którzy w piątek posprzątali kościół parafialny. W następną sobotę zapraszamy do sprzątania Panie –  Krystynę Kozicką, Justynę Kowal oraz Elżbietę Kozicką.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Gołaska. Polećmy Jej osobę Bożemu Miłosierdziu.