18 niedziela zwykła


Dzisiejsze kazania głosi ks. Ireneusz Kalaczyński, proboszcz parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu koło Bydgoszczy, który wraz z wiernymi buduje kościół. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na budowę tego kościoła. 

Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.00. wymiana tajemnic różańcowych.

W poniedziałek o godz. 19.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin, a we wtorek również o godz. 19.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.

W środę o godz. 20.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła.

W czwartek 6 sierpnia będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na wieczorną mszę św., która będzie sprawowana w intencji Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w dniu zaprzysiężenia na ten urząd.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W naszym kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w okresie wakacyjnym porządek mszy św. jest następujący: w niedzielę msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 20.00; a w dni powszednie o godz. 20.00. W soboty wieczorna msza św. z niedzieli, zwłaszcza dla tych, którzy w świąteczny dzień nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. 20 min. przed każdą mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

Składamy serdeczne podziękowanie Paniom Krystynie Kozickiej, Justynie Kowal i Elżbiecie Kozickiej, które wczoraj posprzątały kościół. W następną sobotę zapraszamy do sprzątania rodzinę Państwa Lao.

W dniach od 8 do 15 sierpnia odbędą się w naszej parafii Misje Fatimskie, które poprowadzi ks. Adam Bocheński. W 2017 roku będziemy obchodzić setną rocznicę objawień fatimskich.