19 niedziela zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 niedziela zwykła

12. 08. 2018

1. Msze święte w naszej parafii sprawowane są: w niedziele o godz. 700, 900, 1030 i 2000, w dni powszednie tygodnia o godz. 2000. Sobotnią Eucharystię sprawujemy z formularza niedzielnego.

2. W naszej parafii przeżywamy obecnie czas Misji u stóp Krzyża. Prosimy zapoznać się z programem, który znajduje się w wejściu do kościoła i gablocie, by móc włączyć się w przeżywanie tego świętego czasu. Zachęcamy również do adoracji Krzyża w ciągu dnia, w ciszy i samotności.

3. W tym tygodniu, w środę, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedna z tych uroczystości, które pierwsze przykazanie kościelne określa jako nakazane. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Msza święta z wigilii uroczystości we wtorek o godz. 2000. Po każdej Mszy świętej poświęcać będziemy wianki.

4. W przyszłą niedzielę, 19 sierpnia, naszą parafię odwiedzi misjonarz z Kamerunu, o.Wojciech Jeziorski, paulin. Wygłosi Słowo Boże połączone ze świadectwem życia na misjach, a po Mszach świętych będzie sprzedawał pamiątki i zbierał ofiary na funkcjonowanie naszej placówki misyjnej w Ayos.

5. Miesiąc sierpień jest tradycyjnie miesiącem trzeźwości. Zachęcamy was do duchowego zmagania się o trzeźwość dla siebie i innych, zwłaszcza tych, którzy są uzależnieni.

6. W tym tygodniu zamiast naszych zwyczajowych modlitw odmawiać będziemy Różaniec u Stóp Krzyża, każdego dnia o godz. 1930.

7. Zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczęta, przebywających w Łukęcinie na wypoczynku, do służby przy ołtarzu. Chętni niech zgłaszają się do zakrystii przed Mszą świętą. W niedzielne popołudnie od godz. 1500 zapraszamy do gry w piłkę w klasztornym ogrodzie.

8. Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele odbywa się codziennie 20 minut przed Mszą świętą. Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom: Marcie Miodońskiej i Barbarze Kołodziej oraz Wiktorowi i Tomkowi za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu prosimy Panią Marię Walczak i Pana Tadeusza Musialskiego. Dziękujemy za troskę o piękno naszej parafii.