2 niedziela Adwentu


  1. Obchodzony 4 grudnia Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie jest okazją do okazania życzliwości dla wszystkich sióstr i braci żyjących na Wschodzie. Modlimy się za potomków Polaków na Syberii, wschodniej Rosji, w Kazachstanie. Po mszy św. będzie można wesprzeć materialnie to dzieło pomocy.
  2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 10.00 wymiana tajemnic różańcowych i konferencja dla Koła Żywego Różańca.
  3. Adwent jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem przeżywania Adwentu niech będzie dla nas Maryja – Matka Adwentowego Oczekiwania. Niech częste uczestniczenie we mszy św. roratnej i przystąpienie do sakramentu pokuty pomogą nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.
  4. Zachęcamy do udziału w mszach św. roratnich odprawianych w naszym kościele od poniedziałku do piątku. Dzieci zapraszamy do udziału w roratach zwłaszcza w poniedziałek, środę i piątek. W te dni homilie mszalne skierowane są do nich. W tym tygodniu jednak w środę będziemy gościć pszczelarzy zrzeszonych w Kole Pszczelarskim w Kamieniu Pomorskim, którzy we wspomnienie swojego patrona św. Ambrożego chcą się modlić za siebie i swoje rodziny. Dlatego dzieci wyjątkowo zapraszamy w czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  5. Jutro o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin.
  6. We wtorek przed mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. W zakrystii są do nabycia opłatki i świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  9. Serdecznie dziękujemy Paniom: Agnieszce i Weronice Tałajkowskim i Mariannie Mikołajczyk za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Państwa Darda i Pana Adama Bogusza. Dziękujemy, że troszczycie się o swój kościół parafialny.

+ + +

Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym koncercie kolęd z różnych stron świata pt. „Betlejem w Szczecinie”, który odbędzie się 13 stycznia 2017 r. o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej Azoty Arena przy ul. Władysława Szafera w Szczecinie. Na szczecińskiej scenie wystąpią m.in.: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Mate.O oraz Piotr Cugowski. Bilety dostępne przez Internet.