2 niedziela Adwentu


  1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. 
  2. Zapraszamy są Msze święte roratnie, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.00. W poniedziałki, środy i piątki roraty z kazaniem dla dzieci. Dzieci zapraszamy zawsze 5 minut przed Mszą świętą do wspólnej modlitwy, a po skończonej Eucharystii do zakrystii, gdzie otrzymają specjalne adwentowe naklejki związane ze św. Józefem, patronem tegorocznego Adwentu.
  3. Zachęcamy do udziału w naszych cotygodniowych modlitwach. W poniedziałki o 16.45 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II, w intencji naszych rodzin, we wtorki o 16.50 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, natomiast w środy po Mszy świętej nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby nie odkładać spowiedzi „na ostatnią chwilę”. W naszym kościele spowiedź odbywa się każdego dnia 20 minut przed Mszą świętą.
  5. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, małe i duże oraz opłatki na wigilijny stół. Jest także możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów dekoracji adwentowej oraz szopki bożonarodzeniowej.
  6. Od soboty, 16 grudnia, rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która jest bezpośrednim przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. Nowenna jest połączona ze Mszą świętą o godz. 17.00.
  7. W tym roku Wigilia Świąt Bożego Narodzenia przypada na niedzielę. Już dziś informujemy, że w związku z tym nie będzie w tym dniu Mszy świętej o godz. 16.30. Prosimy o tej jednorazowej zmianie poinformować tych, którzy uczęszczają na nabożeństwa do naszej świątyni.
  8. Dziękujemy Paniom: Agnieszce i Weronice Tałajkowski i Mariannie Mikołajczyk za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy Panie: Katarzynę Kurowską i Agnieszkę Zielonka – Kubińską. Dziękujemy za troskę o piękno świątyni.