2 niedziela wielkanocna


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

08.04.2018

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Niech ten czas stanie się okazją do intensywnej modlitwy o miłosierdzie dla świata i każdego z nas, czasem pojednania się z Bogiem i przebaczenia drugiemu człowiekowi a także, jeśli to możliwe wyjścia z konkretną pomocą do człowieka potrzebującego, któremu możemy okazać miłosierdzie. Wyrazem tej pomocy będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.

2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przesunięta ze względu na Wielki Tydzień, na poniedziałek, 9 kwietnia. Jest to Dzień Świętości Życia, za które modlić się będziemy podczas Mszy świętej o godz. 17.00.

3. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Jasnej Górze swoją profesję wieczystą złoży br. Jakub Napierała, który posługiwał do niedawna w naszym klasztorze. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

4. Jutro, 10 minut przed Mszą świętą pomodlimy się litanią do św. Jana Pawła II w intencji rodzin. We wtorek przed Mszą świętą Koronka do Miłosierdzia Bożego, natomiast w środę przyzywamy wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny po Mszy świętej o godz. 17.00.

5. Serdecznie dziękujemy Paniom: Katarzynie Kurowskiej i Agnieszce Zielonka – Kubińskiej oraz dzieciom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W następną sobotę o sprzątanie prosimy Panie: Iwonę Urbańską i Martę Miodońską.

6. W niedzielę, 15 kwietnia br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XVI Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. Jest ono wyrazem afirmacji każdego ludzkiego życia, od momentu jego zaistnienia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jak co roku zachęcamy do włączenia się w zbiórkę pieluszek jednorazowych dla niemowląt, które zbierane będą przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed wyruszeniem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie.