2 niedziela Wielkiego Postu


  1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu zwaną Ad Gentes jest dniem poświęconym wsparciu duchowemu i materialnemu misjonarzy polskich na całym świecie. Z tej racji ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na ten cel.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową sprawować będziemy w piątek o godz. 16.30., a Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.
  3. W poniedziałek o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin.
  4. We wtorek o godz. 16.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania prosimy zostawiać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła.
  6. W okresie Wielkiego Postu znana jest wszystkim dobrze praktyka jałmużny. Jest ona przyjściem z konkretną pomocą człowiekowi potrzebującemu. Jałmużna wyzwala ducha miłości, dzielenia się, a także współodpowiedzialności za innych. Czasem nie trzeba wiele, żeby uszczęśliwić drugiego człowieka a samemu potem doświadczyć miłosierdzia Bożego, gdyż jak mówi Biblia jałmużna gładzi grzechy. Z tego powodu ogłaszamy w naszej parafii zbiórkę odzieży i zabawek, które potem w ramach wielkopostnej jałmużny wyślemy dla dzieci i wiernych naszej paulińskiej parafii w Ayos, w Kamerunie. Na zbiórkę poświęcamy dwa najbliższe tygodnie, do niedzieli 19.03 włącznie. Rzeczy prosimy zostawiać w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy abyście aktywnie włączyli się w pomoc drugiemu człowiekowi dając przy tym piękne świadectwo waszej wiary a także czyniąc czas Wielkiego Postu owocnym w waszym życiu.
  7. Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.
  8. Drodzy Parafianie, drodzy Goście, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty i elementy dekoracyjne do grobu pańskiego.
  9. Serdecznie dziękujemy rodzinie państwa Michalskich za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panie: Krystynę Kozicką i Justynę Kowal. Dziękujemy, że troszczycie się o swój kościół parafialny.