2 niedziela Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2018

1. Jutro o godz. 16.50 zapraszamy na modlitwę do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin.

2. We wtorek przed Mszą świętą, o godz. 16.50 koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W środę przyzywamy wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny po Mszy świętej o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.30, natomiast w sobotę pół godziny przed Mszą świętą nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic różańcowych dla Koła Żywego Różańca.

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w Drodze krzyżowej, w każdy piątek o godz. 16.30 oraz Gorzkich Żalach w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.

6. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w 5 Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 18 marca i potrwają do środy 21 marca. Nasze skupienie poprowadzi o. Grzegorz Zakrzewski, paulin z klasztoru w Krakowie. Zapraszamy do udziału w tych wielkopostnych ćwiczeniach duchowych.

7. Pragnąc wzbogacić nasz liturgiczny śpiew pojawiła się idea zakupienia do naszej świątyni śpiewników kościelnych ks. Siedleckiego. Jest to najbardziej popularny i zawierający najwięcej pieśni liturgicznych, śpiewnik w Polsce. Chcemy z tego powodu zwrócić się do was, drodzy parafianie i goście o wsparcie tego projektu, poprzez zbiórkę do puszek w kolejne niedziele Wielkiego Postu. Mamy nadzieję, że zakup tych śpiewników urozmaici i pogłębi naszą liturgiczną modlitwę.

8. Serdecznie dziękujemy Paniom: Indze Wybierek, Lidii Radeckiej i Państwu Lucynie i Lechowi Derda za przygotowanie kościoła na niedzielę. W następną sobotę o sprzątanie prosimy Panią Marię Walczak i Pana Tadeusza Musialskiego.