20 niedziela zwykła


  1. Jutro 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy św. jak w niedzielę. W czasie każdej mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców, a przed mszą św. wieczorną o godz. 19.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin.
  2. We wtorek przed mszą św. o godz. 19.50. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W środę o godz. 20.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła.
  4. W dniach od 19 do 26 sierpnia w naszej parafii odbędzie się peregrynacja Krzyża Świętego  Ottona  oraz relikwii Krzyża św. – Misje u stóp Krzyża. Zachęcamy do adoracji, uczczenia i uwielbienia Krzyża. Program przedstawia się następująco: Powitanie Krzyża św. w piątek o godz. 19.30. przed kościołem, msza św. o godz. 20.00. a na zakończenie mszy św. błogosławieństwo indywidualne relikwiami Krzyża św. Od 20.08. do 25.08. oprócz niedzieli program przedstawia się następująco:  o godz. 19.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Krzyża, o godz. 20.00 – msza św. z kazaniem oraz Apel Jasnogórski. Misje u stóp Krzyża poprowadzi O. Marcin Ćwierz – Paulin.  Program Misji wywieszony jest w gablocie oraz na drzwiach wejściowych do kościoła.
  5. W okresie wakacyjnym msze św. w naszej parafii sprawujemy w niedzielę o godz. 7.00.; 9.00.; 10.30.; i 20.00. w pozostałe dni tygodnia o godz. 20.00. Wszystkich, którzy w niedzielę muszą pracować lub wracają do domu zapraszamy na msze św. w sobotę o godz. 20.00.. By godnie móc przeżyć Eucharystię zapraszamy do skorzystania z Sakramentu  Pokuty i Pojednania każdego dnia 20 minut przed mszą św.
  6. Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie państwa Michalskich za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy Pana Tadeusza Musialskiego i Panią Marię Walczak. Dziękujemy wszystkim za dbałość o swój kościół.