20 niedziela zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 niedziela zwykła

19. 08. 2018

1. Msze święte w naszej parafii sprawowane są: w niedziele o godz. 700, 900, 1030 i 2000, w dni powszednie tygodnia o godz. 2000. Sobotnią Eucharystię sprawujemy z formularza niedzielnego.

2. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy o. Wojciecha Jeziorskiego, naszego współbrata, który pracuje na misjach w Kamerunie oraz br. Jana. Po każdej dzisiejszej Mszy świętej jest okazja złożyć ofiarę i zakupić pamiątkę, które wesprą funkcjonowanie naszej paulińskiej placówki w Ayos.

3. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji zapraszamy na msze święte, podczas których Słowo Boże wygłosi o. Paweł Kaim, kapucyn.

4. Decyzją o. Generała Arnolda Chrapkowskiego, o. Marcin Ćwierz zostaje przeniesiony z dniem 1 października na Jasną Górę, by po otrzymaniu wizy udać się do Stanów Zjednoczonych. Z dniem jutrzejszym w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej rozpocznie posługę o. Grzegorz Libuda. Prosimy o modlitwę w intencji o. Marcina i Grzegorza.

5. Miesiąc sierpień jest tradycyjnie miesiącem trzeźwości. Zachęcamy was do duchowego zmagania się o trzeźwość dla siebie i innych, zwłaszcza tych, którzy są uzależnieni.

6. W tym tygodniu powracamy do naszych wspólnotowych modlitw. W poniedziałek przed Mszą świętą wzywamy wstawiennictwa św. Jana Pawła II, we wtorek przed Mszą świętą odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę zaś po Mszy świętej Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby nowennowe można tradycyjnie wrzucać do skrzynek znajdujących się w wejściu do kościoła lub wysłać na naszą skrzynkę mailową.

7. Zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczęta, przebywających w Łukęcinie na wypoczynku, do służby przy ołtarzu. Chętni niech zgłaszają się do zakrystii przed Mszą świętą. W niedzielne popołudnie od godz. 1500 zapraszamy do gry w piłkę w klasztornym ogrodzie.

8. Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele odbywa się codziennie 20 minut przed Mszą świętą. Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom: Pani Marii Walczak i Panu Tadeuszowi Musialskiemu za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu prosimy Panie: Krystynę Kozicką, Justynę i Leokadię Kowal. Dziękujemy za troskę o wygląd naszej świątyni.