21 niedziela zwykła


  1. Trwa w naszej parafii  peregrynacja Krzyża Świętego  Ottona  oraz relikwii Krzyża św. – Misje u stóp Krzyża. Zachęcamy do adoracji, uczczenia i uwielbienia Krzyża. Każdego dnia włącznie do środy o godz. 19.30. koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 20.00. msza św. z nauką, a po niej Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo relikwiami Krzyża św.
  2. W czwartek będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 19.00. Również w czwartek o godz. 19.15. nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Pożegnanie Krzyża św. nastąpi w piątek o godz. 15.00. koronką do miłosierdzia Bożego i Aktem Zawierzenia Parafii Chrystusowi Ukrzyżowanemu.
  3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła.
  4. W piątek 26 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 20.00., której będzie przewodniczył O. Bogdan Waliczek i wygłosi słowo Boże. Po Eucharystii Apel Jasnogórski, który poprowadzi O. Leon Chałupka. Panu Bogu pragniemy podziękować za obecność Maryi w Jasnogórskiej Ikonie oraz modlić się w intencji naszej ojczyzny.
  5. W okresie wakacyjnym msze św. w naszej parafii sprawujemy w niedzielę o godz. 7.00.; 9.00.; 10.30.; i 20.00. w pozostałe dni tygodnia o godz. 20.00. Wszystkich, którzy w niedzielę muszą pracować lub wracają do domu zapraszamy na msze św. w sobotę o godz. 20.00.. By godnie móc przeżyć Eucharystię zapraszamy do skorzystania z Sakramentu  Pokuty i Pojednania każdego dnia 20 minut przed mszą św.
  6. Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Tadeuszowi Musialskiemu i Pani Marii Walczak za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy Panie: Krystynę Kozicką, Justynę Kowal, Elżbietę Kozicką. Dziękujemy wszystkim za dbałość o swój kościół.