21 niedziela zwyła


1.    W naszej parafii trwają „Misje u stóp Krzyża” – peregrynacja Krzyża świętego Ottona.

W dniu dzisiejszym porządek mszy św. jak w niedzielę, po każdej mszy św. adoracja krzyża, o godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po mszy św. o godz. 20.00. Apel Jasnogórski. Zachęcamy do nabycia krzyży jako pamiątki z misji. Jutro pożegnanie Krzyża św. i relikwii. Program przedstawia się następująco: o godz. 9.30  msza św. z kazaniem  i Adoracja Krzyża, o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.18.00. msza św. i pożegnanie Krzyża Misyjnego, który zostanie przekazany do parafii w Pobierowie. Nauki misyjne prowadzi O. Kazimierz Maniecki – definitor generalny Zakonu Paulinów. W tym dniu – w poniedziałek – nie będzie mszy św. o godz. 20.00.

2.    We wtorek 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na uroczystą mszę św., która będzie sprawowana o godz. 20.00. Eucharystii będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi O. Mirosław Legawiec – kilkakrotny prowincjał Prowincji Niemieckiej Zakonu Paulinów. Przed mszą św. o godz. 19.50. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3.    W środę o godz. 20.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła.