25 niedziela zwykła


  1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Ofiarowaliście 217, 95 zł. Bóg zapłać!
  2. W poniedziałek o godz. 16.50 litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin.
  3. We wtorek o godz. 16.50 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła lub wysłać pocztą elektroniczną.
  5. Dziękujemy Pani Barbarze Kołodziej i Marcie Miodońskiej za posprzątanie kościoła na niedzielę. W najbliższą sobotę o pomoc prosimy Panią Agnieszkę i Weronikę Tałajkowski i Panią Mariannę Mikołajczyk. Dziękujemy za troskę o kościół parafialny.
  6. Zapowiedzi przedślubne:

W najbliższym czasie w związek małżeński ma zamiar wstąpić Piotr Walczak, pochodzący z parafii tutejszej, mieszkający w Hamburgu i Pamela Walczak zd. Brzozowski zamieszkała w Hamburgu.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

  1. 7 października otoczymy nasz kraj różańcem. Nasza świątynia jest jednym z kościołów stacyjnych inicjatywy RÓŻANIEC DO GRANIC. Będziemy modlić się za Polskę i świat. Program spotkania wygląda następująco:

10:30 Spotykamy się w kościołach stacyjnych /czyli w naszym kościele/

11:00 Msza Święta

12:00 Specjalnie przygotowane nabożeństwo eucharystyczne – adoracja. Przerwa na posiłek.

13:30 Ruszamy do stref modlitwy /dla nas będzie to plaża w Łukęcinie/

14:00 Modlitwa różańcowa. Zaczynamy o tej samej godzinie na całej granicy, odmawiamy wszystkie cztery części różańca.

Ok. 16:00 Koniec. Wracamy do domów, a Błogosławieństwo ogarnia cały świat!

  1. Od 26 – 29 października br. planowana jest pielgrzymka parafialna na Jasną Górę. Wyjazd organizuje Ojciec Marcin, szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.
  2. W nadchodzącym miesiącu październiku zapraszamy do modlitwy różańcowej. W naszym kościele będziemy modlić się na różańcu w dni powszednie o 16.30, a w niedziele przed mszą św. przedpołudniową czyli o godz. 9.30. Kierujemy również prośbę do rodziców, by zachęcali dzieci do uczestnictwa w tym nabożeństwie, dając przykład osobistego udziału w modlitwie.