25 niedziela zwykła


  1. Porządek liturgiczny mszy św. jest następujący: w niedziele msze św. o godz. 10.00. i 16.30., a w dni powszednie o godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty 20 min. przed każdą mszą św.
  2. Jutro o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin.
  3. We wtorek przed mszą św. o godz. 16.50. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W środę o godz. 17.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom: Leokadii i Marzenie Kowal za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy Panie: Agnieszkę i Weronika Tałajkowskie i  Mariannę Mikołajczyk. Dziękujemy wszystkim za dbałość o swój kościół.
  6. Dzisiaj mija termin zgłoszenia przez rodziców do kancelarii parafialnej dzieci, które przystąpią w bieżącym roku szkolnym do Sakramentu Eucharystii – I Komunii Świętej oraz Sakramentu Bierzmowania.
  7. W związku z decyzją podjętą na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej wszystkie pogrzeby parafian odbywać się będą od jutra tj. 19 września w naszej świątyni. Wypływa ona z tego, że jako wspólnota parafialna tworzymy jedną rodzinę od przyjęcia chrztu świętego aż po pogrzeb, który jest ukoronowaniem naszej ziemskiej pielgrzymki do wieczności. Pragniemy by parafianie, którzy w czasie ziemskiego życia przychodzili do tego kościoła, tu się modlili, spowiadali, przyjmowali Najświętszy Sakrament, tutaj również byli żegnani. O śmierci parafianina należy najpierw poinformować Ojca Proboszcza, następnie można udać się do zakładu pogrzebowego, by załatwić pozostałe formalności związane z pogrzebem. Pożegnanie zmarłego/ej odbywać się będzie podczas Mszy świętej pogrzebowej, poprzedzonej modlitwą różańcową przy trumnie wystawionej na katafalku przed ołtarzem. W czasie modlitwy różańcowej w konfesjonale kapłan będzie czekał z sakramentem pokuty i pojednania, by każdy mógł podczas Mszy świętej przyjąć Komunię świętą w intencji zmarłej osoby. Będzie również możliwość zamówienia Mszy świętej za zmarłego/ą, która stanie się naszym najpiękniejszym podziękowaniem za jego/jej życie.