26 niedziela zwykła


  1. Jutro o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin.
  2. We wtorek przed mszą św. o godz. 16.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W środę o godz. 17.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła.
  4. W nadchodzącym miesiącu październiku zapraszamy do modlitwy różańcowej. W naszym kościele od soboty 1 października w dni powszednie o 16.30, a w niedziele po mszy św. o godz. 10.00. Kierujemy również prośbę do rodziców, by zachęcali dzieci do uczestnictwa w tym nabożeństwie, dając przykład osobistego udziału w  modlitwie.
  5. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Od trzech lat proboszcz parafii garnizonowej w Dziwnowie organizuje odpust MB Różańcowej połączony z procesją różańcową ulicami miasta. Pani Marta zorganizuje chętnych do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Rozpoczęcie w sobotę mszą świętą o 15.00, w kościele garnizonowym w Dziwnowie.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom: Agnieszce i Weronice oraz Leokadii i Mariannie za posprzątanie kościoła na niedzielę. W następną sobotę prosimy Państwa Derda i Pana Adama Bogusza. Dziękujemy Wam za to, że dbacie o kościół.
  8. Rada parafialna i proboszcz podjęli decyzję, że obrzędy pogrzebowe naszych parafian będą się odbywały w naszym kościele. Jako wspólnota parafialna tworzymy jedną rodzinę od przyjęcia chrztu świętego aż po pogrzeb, który jest ukoronowaniem naszej ziemskiej pielgrzymki. Chcemy by parafianie, którzy w czasie ziemskiego życia przychodzili do tego kościoła, tu się modlili, spowiadali, przyjmowali Pana Jezusa, tutaj również byli żegnani.O śmierci parafianina prosimy najpierw poinformować Ojca Proboszcza, potem zakład pogrzebowy, by załatwić pozostałe formalności związane z pogrzebem. Pożegnanie zmarłego/ej odbywać się będzie podczas Mszy świętej pogrzebowej, poprzedzonej modlitwą różańcową przy trumnie wystawionej na podwyższeniu przed ołtarzem. W czasie modlitwy różańcowej w konfesjonale kapłan będzie czekał z sakramentem pokuty i pojednania, by każdy mógł podczas Mszy świętej przyjąć Komunię świętą w intencji zmarłej osoby. Będzie również możliwość zamówienia Mszy świętej za zmarłego/ą, która stanie się wyrazem troski o jego zbawienie, ale też najpiękniejszym podziękowaniem za jego/jej życie.