26 niedziela zwykła


  1. Nasze cotygodniowe modlitwy: litanię do św. Jana Pawła II, nowennę do Matki Bożej, pierwszopiątkową litanię do Serca Pana Jezusa, włączymy w tym tygodniu do nabożeństwa różańcowego, na które zapraszamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele października o godz. 9.30.
  2. Dziękujemy Pani Agnieszce i Weronice Tałajkowski i Pani Mariannie Mikołajczyk za posprzątanie kościoła na niedzielę. W najbliższy piątek o pomoc w utrzymaniu czystości w świątyni prosimy Panią Anielę Mąkowocką i Państwa Krystynę i Józefa Dwojak. Dziękujemy za troskę o kościół parafialny.
  3. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 26-29 października br. Koszt pielgrzymki, obejmujący transport, wyżywienie i nocleg wynosi 450 zł. Zapisy do 10 października, przy zapisie prosimy również o złożenie zaliczki w wysokości 200 zł.
  4. 7 października otoczymy nasz kraj różańcem. Nasza świątynia jest jednym z kościołów stacyjnych inicjatywy RÓŻANIEC DO GRANIC. Będziemy modlić się za Polskę i świat. Program spotkania wygląda następująco:

10:30 Spotykamy się w kościołach stacyjnych /czyli w naszym kościele/

11:00 Msza Święta

12:00 Specjalnie przygotowane nabożeństwo eucharystyczne – adoracja.

Przerwa na posiłek.

13:30 Ruszamy do stref modlitwy /dla nas będzie to plaża w Łukęcinie/

14:00 Modlitwa różańcowa. Zaczynamy o tej samej godzinie na całej polskiej granicy, odmawiamy wszystkie cztery części różańca. Około 16:00 koniec. Wracamy do domów, a Błogosławieństwo ogarnia cały świat!

Szczegóły na rozaniecdogranic.pl