27 niedziela zwykła


  1. Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” obchodzony jest dzisiaj XVII Dzień Papieski. Liczne wydarzenia duchowe i kulturalne odbywać się będą w całym kraju. Przeprowadzona zostanie dzisiaj także przykościelna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako żywy pomnik ku czci Jana Pawła II. Niech Bóg Wam wynagrodzi za każdą ofiarę złożoną na kształcenie niezamożnej młodzieży. Zbiórka odbędzie się po mszach świętych do puszek.
  2. W 2016 r. zabito w polskich szpitalach z mocy prawa 1098 dzieci poczętych, w zdecydowanej większości (1042 dzieci) ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności, często w 4, 5, a nawet 6 miesiącu ciąży. Inicjatywa obywatelska #ZATRZYMAJABORCJE ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa eugenicznej przesłanki aborcyjnej i powstrzymanie tego okrutnego procederu. Uliczne protesty są głównym paliwem napędzającym opozycję, czekanie aż one ustaną jest naiwne – wiadomo bowiem, że to nie nastąpi. Wiadomo też, że każda próba zmiany prawa wywoła protesty lewicy ideologicznej – niezależnie czy będzie przeprowadzana teraz, za rok czy za lat 5. Stoimy na stanowisku, iż oba czynniki trzeba zignorować i powstrzymać zabijanie dzieci. Jeśli chcesz to zrobić, możesz złożyć swój podpis pod petycją w tej sprawie przy wyjściu z kościoła.
  3. Nasze cotygodniowe modlitwy: litanię do św. Jana Pawła II, nowennę do Matki Bożej, włączymy w tym tygodniu do nabożeństwa różańcowego, na które zapraszamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele października o godz. 9.30.

Prócz tego, dziękujemy za doświadczenie wyjątkowej wspólnoty w ramach modlitwy Różaniec do Granic. Niech w każdym z nas Maryja odnajdzie swoje dziecko i zaszczepi w nas miłość do swego Niepokalanego Serca!

  1. Dziękujemy Pani Anieli Mąkowockiej i Państwu Krystynie i Józefowi Dwojak za posprzątanie kościoła na niedzielę. W najbliższy piątek o pomoc w utrzymaniu czystości w świątyni prosimy Panią Katarzyna Kurowską i Panią Agnieszkę Zielonka-Kubińską. Dziękujemy za troskę o kościół parafialny.
  2. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 26-29 października br. Koszt pielgrzymki, obejmujący transport, wyżywienie i nocleg wynosi 450 zł. Zapisy do 10 października, czyli najbliższego wtorku. Przy zapisie prosimy o złożenie zaliczki w wysokości 200 zł.