28 niedziela zwykła


1. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek z okazji dnia papieskiego. 
2. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Sprawujemy je w dni powszednie o godz. 16.30. a w niedziele po mszy św. o godz. 10.00. Kierujemy prośbę do rodziców, by zachęcali dzieci do uczestnictwa w tym nabożeństwie, najlepiej  dając przykład osobistego w nim udziału. W sobotę ze względu na zawarcie Sakramentu Małżeństwa o godz. 17.00. różaniec będzie sprawowany po mszy św.
3. W  poniedziałek o godz. 16.20. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin z naszej parafii.
4. We wtorek o godz. 16.20. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym.
6. W odpowiedzi na ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rok Życia Konsekrowanego, w naszej Archidiecezji powstała inicjatywa comiesięcznych spotkań modlitewnych w miejscach historycznego i obecnego posługiwania osób życia konsekrowanego. W tym miesiącu spotkanie odbędzie się w piątek 16 października, o godz. 17.00 w konkatedrze pw. św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim. Do wspólnej modlitwy zapraszają: Siostry Duszy Chrystusowej, Instytut Świecki Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny, Ojcowie Dominikanie i Proboszcz konkatedry kamieńskiej. Zgodnie z postanowieniem Stolicy Apostolskiej uczestnicy tego modlitewnego spotkania mogą otrzymać łaskę odpustu zupełnego.”
7. W związku z niepokojącymi faktami aresztowań oraz wezwań na przesłuchania prokuratorskie grupy rolników indywidualnych z terenu naszej archidiecezji, z których wielu było zaangażowanych w strajki rolnicze w obronie wyprzedaży polskiej ziemi, mając świadomość, że fakty te uderzają także w całe rodziny rolnicze, a nawet mogą zaszkodzić funkcjonowaniu poszczególnych gospodarstw rolnych, Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga – Metropolita Szczecińsko – Kamieński powołał Duszpasterski Zespół Pomocy Rodzinom Rolników Aresztowanych i Szykanowanych".
8. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie państwa Michalskich, która  wczoraj posprzątała kościół. W następną sobotę zapraszamy do sprzątania rodzinę państwa Kurowskich.