28 niedziela zwykła


  1. Obchodzimy dziś XVI Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka i upowszechniać jego nauczanie. Tak jak w ubiegłych latach, podczas zbiórek przy kościołach i na ulicach można będzie pomóc sfinansować stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.
  2. Dziś po mszy św. przedpołudniowej nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do soboty różaniec w naszym kościele o 16.30, a po nim msza św.
  3. Środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym przed mszą św. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła. Można też skorzystać ze skrzynki intencji na naszej stronie internetowej.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowującej się do pierwszej komunii świętej i bierzmowania odbędzie się we wtorek po mszy św.
  5. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Zielonka – Kubińskiej z rodziną i Pani Katarzynie Kurowskiej z rodziną, za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panią Ingę Wybierek i Br. Roberta. Dziękujemy, że czujecie się odpowiedzialni za swój kościół.
  6. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Od dzisiaj można składać wypominki za zmarłych, w których intencji modlić się będziemy od 1 do 8 listopada. Wypominki składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki do wpisywania imion i nazwisk są wyłożone na stole pod chórem. Przyjmujemy również ofiary na dekoracje do naszego kościoła z okazji 1 listopada.