28 niedziela zwykła


  1. Nasze cotygodniowe modlitwy: litanię do św. Jana Pawła II, nowennę do Matki Bożej, łączymy z nabożeństwem różańcowym, na które zapraszamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele października o godz. 9.30.
  2. Jutro, 16 października, obchodzić będziemy 39 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach Kościoła i Ojca Świętego.
  3. Przypominamy o inicjatywie obywatelskiej #ZATRZYMAJABORCJE ma na celu powstrzymanie okrutnego procederu aborcji i ochronę życia najbardziej bezbronnych. Możemy przyczynić się do walki w obronie ich życia, składając swój podpis pod petycją w tej sprawie przy wyjściu z kościoła.
  4. Dziękujemy Paniom Katarzynie Kurowskiej i Agnieszce Zielonka-Kubińskiej z Rodzinami za posprzątanie kościoła na niedzielę. W najbliższą sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości kościoła prosimy Panie Iwonę Urbańską i Martę Miodońską. Dziękujemy za troskę o kościół parafialny.
  5. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę, na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 26-29 października br. Koszt pielgrzymki, obejmujący transport, wyżywienie i nocleg wynosi 450 zł. W Przyszłą niedzielę będzie można odebrać w zakrystii przygotowany szczegółowy program pielgrzymki. Prosimy także do przyszłej niedzieli o uregulowanie reszty zapłaty za pielgrzymkę.
  6. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Będziemy ich wspominać we wspólnej modlitwie opartej na tradycyjnych wypominkach. Gotowe karty na wypominki znajdują się na stoliku z obrazkami. Prosimy o ich czytelne wypełnienie i pozostawienie w zakrystii.