28. niedziela zwykła – ogłoszenia


 

1.     Dzisiaj pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny” obchodzimy w całej Polsce XII Dzień Papieski. Z tej okazji Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje we wszystkich kościołach zbiórkę do puszek. Zebrane środki zasilają fundusz stypendialny na rzecz uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

2.     Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę połączymy z          nabożeństwem różańcowym przed mszą św. o godz. 16.30.

3.     W trwającym miesiącu  październiku zachęcamy do modlitwy różańcowej. W naszym kościele w dni powszednie o 16.30. a w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00. Kierujemy prośbę do rodziców, by zachęcali dzieci do uczestnictwa w tym nabożeństwie, dając przykład osobistego udziału w  modlitwie.

4.     We wtorek 16 października po mszy św. o godz. 17.00. spotkanie uczestników pielgrzymki parafialnej na Jasną Górę w dniach 22-25 października.

5.     Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Z tej okazji uporządkujmy groby; pamiętajmy też o pomocy duchowej. Można składać na wypominki za dusze naszych zmarłych, które będziemy polecać do 8 listopada. Wypominki składamy w kancelarii lub w zakrystii. Kartki do wpisywania imion i nazwisk są wyłożone na stole pod chórem.

6.     W miniony czwartek 11 października w całym Kościele Powszechnym rozpoczął się Rok Wiary, który ogłosił papież Benedykt XVI. Włączmy się w to wydarzenie pogłębiając swoją wiarę oraz dając świadectwo wiary innym. Otwarcie Roku Wiary zbiega się z dwudziestą rocznicą ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego. W czasie trwania Roku Wiary w każdą niedzielę 2-3 minuty przed mszą św. będzie czytany fragment katechizmu.