28 niedziela zwykła


1.    Dzisiaj pod hasłem Jan Paweł II – Świętymi bądźcie obchodzimy w całej Polsce XIV Dzień Papieski. Z tej okazji Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje we wszystkich kościołach zbiórkę do puszek. Zebrane środki zasilą fundusz stypendialny na rzecz uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

2.    W trwającym miesiącu  październiku zachęcamy do modlitwy różańcowej. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 16.30. a w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00. Kierujemy prośbę do rodziców, by zachęcali dzieci do uczestnictwa w tym nabożeństwie, dając przykład osobistego udziału w  modlitwie.

3.    Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę połączymy z nabożeństwem różańcowym przed mszą św. o godz. 16.30.

4.    W czwartek 16 października przypada 36 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża. Pamiętajmy o Jego osobie i o tym co uczynił dla naszej ojczyzny i dla każdego z nas w modlitwie.

5.    Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Od dzisiaj można składać na wypominki za dusze naszych zmarłych, które będziemy polecać od 1 do 8 listopada. Wypominki składamy w kancelarii lub w zakrystii. Kartki do wpisywania imion i nazwisk są wyłożone na stole pod chórem.

6.    Już dzisiaj informujemy, że w dniu 1 listopada br. nie będzie mszy św. o godz. 16.30. W niedzielę 2 listopada porządek mszy św. jak w niedzielę: o godz. 10.00 i o 16.30. Ofiary na kwiaty do naszego kościoła z okazji 1 listopada można przynosić do zakrystii lub kancelarii.