29 niedziela zwykła


1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Ideą przewodnią tego dnia jest budzenie we wszystkich członkach Kościoła większej troski i odpowiedzialności za dzieło ewangelizacji. Kolekta przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Również dzisiaj obchodzimy 30 rocznicę śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który został bestialsko zamordowany przez służby komunistyczne.  Obecnie trwa proces kanonizacyjny na terenie Francji.

3. W środę 22 października po raz pierwszy będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne Świętego Jana Pawła II.

4. W trwającym miesiącu  październiku zachęcamy do modlitwy różańcowej w dni powszednie o godz. 16.30. a w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.

5. Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę połączymy z nabożeństwem różańcowym przed mszą św. o godz. 16.30.

6. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Od dzisiaj można składać na wypominki za dusze naszych zmarłych, które będziemy polecać od 1 do 8 listopada. Wypominki składamy w kancelarii lub w zakrystii. Kartki do wpisywania imion i nazwisk są wyłożone na stole pod chórem.

7. Informujemy, że w dniu 1 listopada br. nie będzie mszy św. o godz. 16.30. W niedzielę 2 listopada msze św. o godz. 10.00. oraz 16.30.

8. Ofiary na kwiaty do naszego kościoła z okazji 1 listopada można przynosić do zakrystii lub kancelarii.

9. W dniach 27-30 października  br. odbędzie się pielgrzymka parafialna na Jasną Górę oraz do Wadowic, Krakowa i Lichenia. Tych parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu zachęcamy do duchowej łączności z naszymi pielgrzymami, którzy będą brać udział w apelu jasnogórskim 27 października w poniedziałek o godz. 21.00. w TV Trwam. Wyjazd o godz. 6.00.