Niedziela Miłosierdzia Bożego


W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego o czym słyszeliśmy w dniu dzisiejszym. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa. Dziś zapraszamy Was na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia  po mszy św. o godz.10.00.

W dniach od 3 do 8 sierpnia br. odbędą się Misje u Stóp Krzyża – Peregrynacja Krzyża. Proszę o zarezerwowanie sobie tego czasu na modlitwę. W czasie trwania misji 5 sierpnia zostanie zainstalowany i poświęcony w naszym kościele obraz Pana Jezusa Miłosiernego.

Jutro, w poniedziałek 16.04. papież Benedykt XVI będzie obchodził 85 rocznicę urodzin, a w czwartek przypada VII rocznica Jego wyboru na Stolicę Apostolską. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił duchowych i fizycznych, by cały Kościół czuł jego ojcowską troskę i opiekę.

„W najbliższą niedzielę 22 kwietnia, odbędzie się X Marsz dla Życia, który rozpocznie się o godz. 15.00 przy figurze Bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego będzie zmierzać do Bazyliki Archikatedralnej, w której  zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. W czasie Eucharystii będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy, aby na Marsz dla Życia przynieść jednorazowe pieluchy, które w ramach akcji „Pielucha dla malucha” zostaną przekazane Domom Samotnej Matki. Zapraszamy wszystkich do udziału”.

Są wolne intencje mszalne – po mszy św. zapraszamy do zakrystii.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.