3 niedziela Adwentu


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2017

1. Zapraszamy są Msze święte roratnie, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.00. W poniedziałki, środy i piątki roraty z kazaniem dla dzieci. Dzieci zapraszamy zawsze 5 minut przed Mszą świętą do wspólnej modlitwy, a po skończonej Eucharystii do zakrystii, gdzie otrzymają specjalne adwentowe naklejki związane ze św. Józefem, patronem tegorocznego Adwentu.

2. Zachęcamy do udziału w naszych cotygodniowych modlitwach. W poniedziałki o 16.45 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II, w intencji naszych rodzin, we wtorki o 16.50 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, natomiast w środy po Mszy świętej nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby nie odkładać spowiedzi „na ostatnią chwilę”. W naszym kościele spowiedź odbywa się każdego dnia 20 minut przed Mszą świętą.

4. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, małe i duże oraz opłatki na wigilijny stół. Jest także możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów dekoracji adwentowej oraz szopki bożonarodzeniowej. Za wszystkie złożone do tej pory ofiary dziękujemy.

5. W przyszłą niedzielę wypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Jedyną Mszę świętą w ten dzień będziemy sprawować o godz. 10.00. Pasterkę odprawiać będziemy o północy. Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd pół godziny przed Pasterką. W Boże Narodzenie i drugi dzień świąt porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę (10.00 i 16.30).

6. W tym roku, wizytę duszpasterską, tzw.: „kolędę” planujemy w dniach 8 – 11 stycznia 2018. Szczegółowy jej plan podamy wkrótce. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwe są inne terminy. Zapisów na kolędę nie przewidujemy. 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać Pani Indze i innym osobom, które w ostatnim czasie ofiarowały naszej klasztornej wspólnocie różne dary na świąteczny stół.

8. Dziękujemy Paniom: Katarzynie Kurowskiej i Agnieszce Zielonka – Kubińskiej za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy Panie: Iwonę Urbańską i Martę Miodońską. Dziękujemy za troskę o piękno świątyni.