3 niedziela Wielkiego Postu


  1. W poniedziałek o godz. 16.50 litania do św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego.
  2. We wtorek o godz. 16.50 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i wrzucania ich do skrzynek przy wejściu do kościoła.
  4. W sobotę 25 marca będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Nie zapominajmy w naszych modlitwach o tych, których życie jest zagrożone: o chorych, cierpiących a zwłaszcza o dzieciach nienarodzonych narażonych na zabicie w łonach matek.
  5. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30., a Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W naszym kościele spowiedź odbywa się każdego dnia 20 minut przed Mszą św.
  6. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty i elementy dekoracyjne do grobu pańskiego oraz na świecę paschalną.
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Można to zrobić w zakrystii po Mszy św.
  8. W zeszłym tygodniu odbyła się w naszej parafii wizytacja, której przewodniczył bp. Henryk Wejman. Ojciec Proboszcz Dariusz dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości. Szczególne podziękowania kieruje pod adresem o. Piotra, który przygotowywał poprzez katechezę kandydatów do bierzmowania, a także kierował służbą liturgiczną podczas mszy św. Podziękowania należą się rodzicom bierzmowanych, Panu organiście, Pani Agnieszce za przygotowanie dekoracji oraz pani Marcie za prezentację parafii i zrobienie zdjęć. W sposób szczególny słowa podziękowania należą się wszystkim parafianom i gościom, którzy przybyli w ten dzień do naszej świątyni, za obecność i modlitwę. Wszystkim z serca płynące Bóg zapłać!
  9. Z dniem dzisiejszym kończymy akcję zbierania ubrań i rzeczy dla dzieci i wiernych parafii Ayos w Kamerunie. Dziękujemy wszystkim za dar serca i podzielenie się z potrzebującymi w ramach wielkopostnej jałmużny.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie Justynie Kowal, Małgosi Kowal, Krystynie Kozickiej i Leokadii Kowal za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy panie Małgorzatę Lao i Katarzynę Pietrzak. Dziękujemy za troskę o ten Dom Boży.