3 niedziela Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

04.03.2018

1. Jutro o godz. 16.50 zapraszamy na modlitwę do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin.

2. We wtorek przed Mszą świętą, o godz. 16.50 koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W środę przyzywamy wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny po Mszy świętej o godz. 17.00.

4. Zapraszamy do wspólnego przeżywania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, podczas nabożeństw pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.30 a Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00. Nie zapominajmy również o sakramencie pokuty i pojednania. W naszym kościele sprawujemy go każdego dnia przed Mszą świętą.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w 5 Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 18 marca i potrwają do środy 21 marca. Nasze skupienie poprowadzi o. Grzegorz Zakrzewski, paulin z klasztoru w Krakowie. Zapraszamy do udziału w tych wielkopostnych ćwiczeniach duchowych. W niedzielę 18 marca będzie można w naszym kościele zakupić palmy wielkanocne wykonane przez uczniów katolickiej szkoły w Pobierowie. Cena za palmę wynosi 7 zł. Dochód ze sprzedaży szkoła przeznaczy na pielgrzymkę dzieci „Śladami Jana Pawła II”.

6. W zeszłą niedzielę na zakup śpiewników ks. Siedleckiego zebraliśmy 747 zł. Pragniemy kontynuować naszą zbiórkę dzisiaj i w kolejne niedziele Wielkiego Postu. Prosimy was, drodzy parafianie i goście o dalsze wsparcie tego projektu, poprzez zbiórkę do puszek. Mamy nadzieję, że zakup tych śpiewników urozmaici i pogłębi naszą liturgiczną modlitwę. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim ofiarodawcom.

7. Serdecznie dziękujemy Paniom: Marii Walczak, Renacie Romańczuk i Panu Tadeuszowi Musialskiemu za przygotowanie kościoła na niedzielę. W następną sobotę o sprzątanie prosimy Panie: Krystynę Kozicką, Justynę i Leokadię Kowal.