3 niedziela Wielkiego Postu


Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00. wymiana tajemnic różańcowych.

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy  do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową sprawujemy w każdy piątek o godz. 16.30, zaś Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

Zbieramy ofiary pieniężne na kwiaty i elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele. Ofiary można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W środę o godz. 17.00. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas wieczornej Mszy św.
za wszystkie kobiety w naszej ojczyźnie, zwłaszcza te, które oczekują potomstwa, samotnie wychowują dzieci, przeżywają życiowe trudności.

Tradycyjnie w Wielki Piątek chcemy przeprowadzić nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami Łukęcina w stronę wybrzeża morskiego. Podobne nabożeństwa organizowane w wielu miejscowościach naszej ojczyzny, cieszą się wielkim zainteresowaniem i uznaniem wiernych, gromadząc liczne ich rzesze. W minionym roku również w naszej parafii to nabożeństwo cieszyło się dużym zainteresowaniem. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy Was już teraz, byście zarezerwowali wielkopiątkowy wieczór na modlitwę i medytację męki Pańskiej. Prosimy przynieść ze sobą znicze, które na koniec nabożeństwa zapalimy nad brzegiem morza za tych, którzy nie wrócili z morza.