30 niedziela zwykła


  1. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi we wszystkich parafiach Archidiecezji, modlimy się dzisiaj za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Ks. Arcybiskup zwraca się również z apelem o pomoc materialną dla ofiar. Będzie ku temu sposobność po mszy św.
  2. Ostatnie nabożeństwa różańcowe odbędą się w poniedziałek i wtorek o 16.30.
  3. We środę 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych msza św. w naszym kościele tylko o godz. 10.00. Przed Eucharystią, tak jak w kolejne osiem dni listopada, pomodlimy się różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu oraz nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Różaniec za zmarłych zapisanych w wypominkach w dzień powszedni o godz. 16.30. a w niedzielę przed mszą św. o godz. 10.00. W Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 17.00 msza św. w intencji naszych bliskich zapisanych w wypominkach.
  4. Przypominamy o inicjatywie obywatelskiej #ZATRZYMAJABORCJE mającej na celu ochronę życia najbardziej bezbronnych. Możemy przyczynić się do walki w obronie ich życia, składając swój podpis pod petycją w tej sprawie przy wyjściu z kościoła.
  5. Dziękujemy Pani Lidii Radeckiej i Bratu Robertowi za przygotowanie kościoła na niedzielę. O zatroszczenie się o kościół w tym tygodniu prosimy Panią Marię Walczak i Pana Tadeusza Musialskiego. Dziękujemy Wam za każdą pracę i dbałość o kościół, niech Bóg Wam wynagrodzi!
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy Koło Żywego Różańca na zmianę tajemnic i mszę św. z okolicznościowym kazaniem.
  7. Dzisiaj kończy się parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi wrócą w godzinach wieczornych. Niech obecność naszych przedstawicieli u tronu Matki wyjedna błogosławieństwo Boże na czas przeżywania jubileuszu dwudziestolecia naszej parafii w maju przyszłego roku.