30 niedziela zwykła


1. Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę połączymy z nabożeństwem różańcowym przed mszą św. o godz. 16.30.

2. Przed nami ostatnie dni miesiąca października, w którym oddajemy cześć Matce Bożej Królowej Różańca Świętego. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30. a dzisiaj (w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.)

3. W sobotę 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych msza św. w naszym kościele tylko o godz. 10.00, a po mszy św. różaniec za zmarłych z wypominkami. Z tej okazji uporządkujmy groby; pamiętajmy też o pomocy duchowej. Można składać na wypominki za dusze naszych zmarłych, które będziemy polecać od 1 do 8 listopada. Wypominki składamy w kancelarii lub w zakrystii. Kartki do wpisywania imion i nazwisk są wyłożone na stole pod chórem.

4. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. W poniedziałek 3 listopada o godz. 17.00.  msza św. w intencji osób zapisanych w wypominkach, a w środę 5 listopada o godz. 17.00.  msza św. w intencji tych, „którzy nie wrócili z morza”. Po mszy św. zapalenie zniczy pod krzyżem.

6. W następną niedzielę 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych po mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Porządek mszy św.: o godz. 10.00 oraz 16.30.

7. Ofiary na kwiaty do naszego kościoła z okazji 1 listopada można przynosić do zakrystii lub kancelarii.

8. Jutro początek pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.00. Tych parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu zachęcamy do duchowej łączności z naszymi pielgrzymami, którzy wezmą udział w apelu jasnogórskim jutro w poniedziałek o godz. 21.00 w TV Trwam.