31 niedziela zwykła


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 niedziela zwykła A

05 listopad 2017

1. Do środy 8 listopada modlimy się za naszych zmarłych na różańcu połączonym z wypominkami, o godz. 16.30.

2. W przyszłą niedzielę, 12 listopada przeżywać będziemy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest on obchodzony w Kościele katolickim w Polsce od 2009 roku, w każdą drugą niedzielę listopada, jako dzień szczególnej pamięci, modlitwy i materialnego wsparcia chrześcijan obecnie prześladowanych na całym świecie.  Co roku 170 tysięcy chrześcijan oddaje życie za wiarę, a 200 milionów jest brutalnie prześladowanych! W ponad 75 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 milionów chrześcijan stale poddawanych jest różnym formom dyskryminacji!

3. W czwartek, 9 listopada obchodzić będziemy święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest Matką i Głową Wszystkich Kościołów Miasta Rzymu i Świata.

4. W piątek, 10 listopada wspominamy św. Leona Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła. Jest to dzień imienin naszego o. Leona. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00, podczas której będziemy modlić się za niego.

5. W sobotę, 11 listopada zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.00, w której będziemy modlić się za Ojczyznę wspominając 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Jest to również wspomnienie św. Marcina z Tours, który jest patronem o. Marcina.

6. Dziękujemy Pani Agnieszce za przygotowanie dekoracji na Uroczystość Wszystkich Świętych.

7. Słowa podziękowania należą się również tym, którzy sprzątali kościół, Paniom: Marii Walczak i Barbarze Kołodziej. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy Panie: Krystynę Kozicką, Leokadię i Justynę Kowal.