33 niedziela zwykła


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33 niedziela zwykła A

19 listopad 2017

1. Zapraszamy do udziału w naszych stałych tygodniowych praktykach modlitewnych. W poniedziałki o 16.50 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II, w intencji naszych rodzin, we wtorki o 16.50 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, natomiast w środy nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną ze Mszą świętą o godz. 17.00.

2. Dzisiaj przypada pierwszy światowy Dzień Ubogich, który ustanowił papież Franciszek. Nie zapominajmy o nich w naszych modlitwach i jeśli możliwe, pospieszmy im z pomocą.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Zapraszamy na Msze święte, w czasie których odnowimy akt poświęcenia nas i całego świata Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

4. Od 3 grudnia rozpoczniemy okres Adwentu, przygotowania się na przyjście Chrystusa. Już dziś zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tym przygotowaniu, zwłaszcza dzieci, które będą, jak co roku miały okazję podczas rorat zbierać nalepki i zyskać okolicznościowe upominki.

5. Przypominamy, że każdego dnia, przed Mszą świętą jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6. Dziękujemy Pani Małgorzacie Lao za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy Panie: Barbarę Kołodziej i Martę Miodońską.