5 niedziela wielkanocna


Drodzy Parafianie jeszcze raz serdecznie dziękuję tym wszystkim Osobom, które przez swe zaangażowanie przyczyniły się do godnego przeżycia naszej Uroczystości Odpustowej Królowej Polski!

Trwa miesiąc maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z litanią loretańską i rozważaniem w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.00. i nabożeństwie majowym wymiana tajemnic różańcowych.

We wtorek 8 maja Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika –  Patrona Polski. Niech ta uroczystość będzie także dniem odnowienia naszej troski o Ojczyznę, co powinno się wyrażać w pracy dla jej rozwoju oraz w gorliwej modlitwie.

W środę 9 maja po Mszy św. rozpoczniemy w naszym kościele cotygodniową modlitwę: Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wiele łask upraszają sobie wierni, uciekający się w swych potrzebach do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Tutaj przed Jej Obliczem będziemy polecać Bogu nasze życie, troski i kłopoty, radości, naszą ojczyznę, rodziny, dzieci, młodzież, wnuków, ludzi chorych, naszych bliskich zmarłych…

Bł. Jan Paweł II tak wspominał oddziaływanie tej modlitwy w Jego życiu: Muszę wrócić tu do czasów mojej młodości, kiedy w czasie wojny, podczas okupacji naszego kraju przez nazistów, mieszkałem w Krakowie i pracowałem jako robotnik w fabryce. Wiele razy, wracając po pracy do domu, wstępowałem do kościoła w Krakowie, gdzie znajdował się obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. (…) Te przeżycia głęboko utkwiły mi w sercu. (…) I dziś, chcę gorąco podziękować Matce Bożej Nieustającej Pomocy za okazywaną mi zawsze "nieustanną pomoc" w trudnych momentach życiowych, ośmieliłbym się nawet powiedzieć, że w każdym trudnym momencie. Wszystkim, którzy z wiarą i ufnością oddają cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy – z serca błogosławię. Jan Paweł II, Rzym 1984 r.

W sobotę 12 maja odbędzie się festyn w Łukęcinie. Sołectwo naszej miejscowości serdecznie na to święto i wydarzenie zaprasza.

wolne intencje mszalne – po mszy św. zapraszam do zakrystii.