Ogłoszenia na 6 niedzielę wielkanocną


Dzisiaj przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy tę modlitwę różańcową ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku, kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Prośmy o opamiętanie dla terrorystów na całym świecie.
 
Jak pamiętamy, w czasie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Powoli czas ten zbliża się do końca, zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku. W naszym kościele można przystąpić do sakramentu pokuty  20 min. przed każdą Mszą św.
 
Trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z litanią loretańską i rozważaniem w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00. W środę po mszy św. wieczornej o godz. 20.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, które znajdują się w wejściu do kościoła.
 
wolne intencje mszalne – po mszy św. zapraszamy do zakrystii.
 
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.