4 niedziela Adwentu


 1. Dzisiaj od godz. 9.30. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy nie zostawiać spowiedzi św. na dzień wigilijny.
 2. Trwa Adwent, który jest czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi. Msze św. roratnie w naszym kościele są sprawowane dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki, a dla dorosłych również we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Bardzo prosimy, aby rodzice nadal przyprowadzali swoje dzieci na msze św. roratnie. i jak to czynią, sami uczestniczyli w tych mszach św.
 3. W  poniedziałek o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin z naszej parafii
 4. We wtorek o godz. 16.50.  koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W środę o godz. 17.00.  nowenna i msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek 23 grudnia odbędą się ostatnie roraty dla dzieci. Prosimy by dzieci przyniosły ze sobą plakaty z Matką Bożą Jasnogórską, na które zbierały naklejki podczas mszy św. roratnich. Plakaty mają być z tyłu czytelnie podpisane.
 7. W sobotę 24 grudnia msza św. o godz. 8.00. rano i ostatnie roraty dla dorosłych.
 8. Od kilku lat podczas Adwentu w całej Polsce rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy”. Zebrane środki służą potem działalności charytatywnej, którą prowadzi „Caritas”. Zachęcamy także w tym roku do nabycia świec na stół wigilijny. W ten prosty, ale jakże wymowny sposób możemy pomóc najbardziej potrzebującym. Świece, opłatki na stół wigilijny, kartki z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia są do nabycia w zakrystii.
 9. W Nowym Roku 2017 w dniach 6-7 stycznia – nastąpiła zmiana terminu, za który przepraszamy – Ojcowie pragną odwiedzić wiernych w naszej parafii w ich domach i przybyć na wspólną modlitwę, pobłogosławić dom i porozmawiać na tematy religijne. Wierni, którzy pragną zaprosić kapłana do swego domu po kolędzie,  proszę o osobiste zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 31 grudnia br. Po tym dniu nie będą realizowane zgłoszenia związane z wizytą duszpasterską.
 10. W sobotę 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. W godzinach wieczornych gromadzimy się w naszych domach, z naszymi bliskimi na Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją śpiewem kolędy, następnie modlitwą przed posiłkiem, odczytaniem fragmentu Pisma św. mówiącym nam o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie dzieleniem się opłatkiem składając sobie życzenia. W tym dniu zachęcamy do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.
 11. W niedzielę  25.12. Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy – Pasterka. 20 min. przed Pasterką wspólne śpiewanie kolęd, na które serdecznie zapraszamy. Porządek mszy św.  w święta Bożego Narodzenia jak i w poniedziałek: o godz. 10.00. i 16.30.
 12. Serdecznie dziękujemy Paniom Katarzynie Kurowskiej i Agnieszce Zielonka – Kubińska za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy rodzinę państwa Michalskich. Dziękujemy, że czujecie się odpowiedzialni za swój kościół parafialny.