4 niedziela Adwentu


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 NIEDZIELA ADWENTU

 24.12.2017

 

1. Zapraszamy wszystkich na Pasterkę, którą odprawiać będziemy o północy. Pół godziny przed Pasterką wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie instrumentów. Jutro, w Boże Narodzenie a także drugi dzień świąt porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę (10.00 i 16.30). W drugi dzień świąt, czyli we wtorek, po każdej Mszy świętej, taca na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i KUL.

2. Przyszła niedziela, 31 grudnia, jest ostatnim dniem roku. Msze święte w tym dniu, jak w każdą niedzielę, o 10.00 i 16.30. Po mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym za mijający rok. Prosimy, aby ten rok, który odchodzi do historii, zakończyć po Bożemu, zawierzając Bogu to, co za nami i prosić o potrzebne łaski na Nowy Rok.

3. Zachęcamy do udziału w naszych cotygodniowych modlitwach. W poniedziałek o 9.50 odmówimy litanię do św. Jana Pawła II, w intencji naszych rodzin, we wtorek o 9.50 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę po Mszy świętej nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W naszym kościele spowiedź odbywa się każdego dnia 20 minut przed Mszą świętą.

5. Dziękujemy za złożone ofiary na dekorację bożonarodzeniową. W zakrystii są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na wigilijny stół.

6. W tym roku, wizytę duszpasterską, tzw.: „kolędę” planujemy w dniach 8 – 11 stycznia 2018. Szczegółowy plan podamy w najbliższą niedzielę.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszej Gminie i Panu Czesławowi Wysockiemu, za choinki do udekorowania kościoła. Dziękujemy Paniom: Agnieszce, Ewie i Iwonie za przygotowanie szopki i dekoracji bożonarodzeniowych, a Panom: Waldemarowi i Bogdanowi za pomoc przy ustawianiu choinek.

8. Dziękujemy Paniom: Iwonie Urbańskiej i Marcie Miodońskiej za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy Panią Ingę Wybierek oraz Państwa Derda. Dziękujemy za to, że czujecie się współodpowiedzialni za swój parafialny kościół.