4 niedziela Adwentu


  • Msze św. roratnie sprawujemy w tygodniu o godz. 1700. W niedziele Eucharystia o godz. 1000 i 1630
  • To już ostatnia niedziela Adwentu. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty, przed każdą Mszą Św. lub w innym czasie po telefonicznym uzgodnieniu. Kontynuujemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, aby poprzez modlitwę przygotować się na najbardziej owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
  • Paczuszka dla Maluszka to bożonarodzeniowa akcja, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do Mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę po dzisiejszej Mszy św.
  • W Wigilię Msza św. roratnia o godz. 800. Paserkę sprawujemy o północy, poprzedzoną wspólnym śpiewaniem kolęd o 2330. W Boże Narodzenie i II dzień świąt Msze święte według porządku niedzielnego o 1000 i 1630. Zachęcamy, aby wieczerzę wigilijną rozpocząć odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim, zaś spotkanie przy wigilijnym stole było okazją do wspólnego kolędowania.
  • W zakrystii można nabyć opłatki na wigilijny stół oraz świece CARITAS. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Wszystkim życzymy pokoju w sercu, dużo czasu na modlitwę i wielu łask za przyczyną Matki Bożej Jasnogórskiej.