4 niedziela Adwentu


 1. Dzisiaj od godz. 9.30. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy nie zostawiać spowiedzi św. na dzień wigilijny.
 2. Trwa Adwent, który jest czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi. Msze św. roratnie w naszym kościele są sprawowane dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki, a dla dorosłych również we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Bardzo prosimy, aby rodzice nadal przyprowadzali swoje dzieci na msze św. roratnie i jak to czynią, sami uczestniczyli w tych mszach św.
 3. W poniedziałek o godz. 16.50 litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin z naszej parafii.
 4. We wtorek o godz. 16.50 koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W środę o godz. 17.00 nowenna i msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu odbędą się ostatnie roraty dla dzieci. Proszę przynieść legitymacje z podpisami za uczęszczanie. Zostaną rozlosowane nagrody.
 6. W czwartek 24 grudnia msza św. o godz. 8.00. rano i ostatnie roraty.
 7. Od kilku lat podczas Adwentu w całej Polsce rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy”. Zebrane środki służą potem działalności charytatywnej, którą prowadzi „Caritas”. Zachęcamy także w tym roku do nabycia świec na stół wigilijny. W ten prosty, ale jakże wymowny sposób możemy pomóc najbardziej potrzebującym. Świece, opłatki na stół wigilijny, kartki z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia są do nabycia w zakrystii.
 8. W Nowym Roku 2016 w dniach 7 – 8 stycznia, Ojcowie pragną odwiedzić wiernych w naszej parafii w ich domach i przybyć na wspólną modlitwę, pobłogosławić dom i porozmawiać na tematy religijne. Wierni, którzy pragną zaprosić kapłana do swego domu po kolędzie, proszę o osobiste zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 31 grudnia br. Po tym dniu nie będą realizowane zgłoszenia związane z wizytą duszpasterską.
 9. W czwartek 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. W godzinach wieczornych gromadzimy się w naszych domach, z naszymi bliskimi na Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją śpiewem kolędy, następnie modlitwą przed posiłkiem, odczytaniem fragmentu Pisma św. mówiącym nam o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie dzieleniem się opłatkiem składając sobie życzenia. W tym dniu zachęcamy do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie państwa Urbańskich (AGH) oraz Pani Marcie Miodońskiej za posprzątanie kościoła. W środę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy te same osoby po uzgodnieniu z rodziną państwa Pietrzak. Dziękujemy wszystkim za dbanie o nasz kościół.
 11. W piątek 25.12. Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy – Pasterka. 20 min. przed Pasterką wspólne śpiewanie kolęd, na które serdecznie zapraszamy. Porządek mszy św. W święta Bożego Narodzenia jak w niedzielę: o godz. 10.00 i 16.30.