4 niedziela wielkanocna


Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W Ewangelii Chrystus mówił o tym, że dobry pasterz, gdy zajdzie potrzeba, oddaje życie za swoje owce i czyni to dobrowolnie. Tę postawę odniósł do samego Siebie! Cały tydzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy.

Jutro 27 kwietnia przypada I rocznica kanonizacji papieża św. Jana Pawła II. W czasie mszy św. będziemy modlić za wstawiennictwem świętego w intencji rodzin w naszej parafii i w naszej ojczyźnie.

We wtorek o godz. 16.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.

W środę o godz. 17.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Biskupi diecezjalni na spotkaniu Konferencji Episkopatu Polski podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015 roku.

Informujemy że, od 1 maja od piątku msze św. w naszym kościele będą sprawowane w dni powszednie o godz. 20.00. a w niedziele bez zmian; o godz. 10.00 i 16.30. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa majowe z Litanią loretańską i rozważaniem w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski3 maja, obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową. Msza św. odpustowa będzie sprawowana o godzinie 10.00, której przewodniczyć będzie ks. Mirosław Juchno, a Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Jupowicz z Rzymu. W tym dniu również msza św. o godz. 16.30.

W dniu 5 maja br. o godz. 12.00. z inicjatywy organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie" odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można dostarczać do klasztoru i zostawiać przed środkowym garażem. Zbiórka ta ma na celu zrealizowanie projektów edukacyjnych w Afryce.