4. niedziela po Wielkanocy


Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W Ewangelii Chrystus mówił o tym, że dobry pasterz, gdy zajdzie potrzeba, oddaje życie za swoje owce i czyni to dobrowolnie. Tę postawę odniósł do samego Siebie! Cały tydzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy.

Już dzisiaj informujemy że, od 1 maja msze św. w naszym kościele będą sprawowane w dni powszednie o godz. 20.00. a w niedziele bez zmian; o godz. 10.00 i 16.30.

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski3 maja, obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową oraz piętnastolecie powstania parafii w Łukęcinie. Rozpoczniemy ją mszą św. sprawowaną o godzinie 11.00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. kanonik Dariusz Żarkowski – proboszcz parafii katedralnej w Kamieniu Pomorskim. Po Mszy św.  koncertem zespołu Fantazja, rozpocznie się festyn parafialny. W ramach festynu zapraszamy do wspólnego biesiadowania oraz loterii fantowej. Zachęcamy do włączenia się w loterię, nie tylko przez zakup kuponu, ale także ofiarowanie fantów. Chodzi o drobne rzeczy, które możemy podarować i tym samym sprawić komuś radość z wygranej. Fanty przyjmować będziemy do  godzin wieczornych 2 maja. Wszystkich czcigodnych Parafian i Gości zapraszamy do wspólnej zabawy i radosnego świętowania w dniu odpustu.

We wtorek 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Zapraszamy na wieczorną mszę św.,  w czasie której będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.

W pierwszych dniach października organizowana jest 5 dniowa pielgrzymka parafialna do Rzymu; grobu św. Piotra i bł. Jana Pawła II. Środek lokomocji – samolot. Zainteresowani mogą zgłaszać się do 26 maja br.

W środę o godz. 17.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.