4 niedziela Wielkiego Postu


 

We wtorek o godz. 16.50. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W środę o godz.17.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu będziemy się modlić w intencji Ojców z naszej parafii.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową sprawujemy w każdy piątek o godz. 16.30, a Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.

Trwa zbieranie ofiar pieniężnych na kwiaty i elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele. Ofiary można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Również w tym roku w Wielki Piątek chcemy przeprowadzić nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami Łukęcina w stronę wybrzeża morskiego. Podobne nabożeństwa organizowane w wielu miejscowościach naszej ojczyzny, gromadząc liczne ich rzesze. W minionym roku również w naszej parafii to nabożeństwo cieszyło się dużym zainteresowaniem. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy Was już teraz, abyście zarezerwowali wielkopiątkowy wieczór na modlitwę i medytację męki Pańskiej. Prosimy przynieść ze sobą znicze, które na koniec nabożeństwa zapalimy nad brzegiem morza za tych, którzy nie wrócili z morza.

Pragniemy przypomnieć o ofiarach zbieranych na obraz i relikwie św. Jana Pawła II. Tym, którzy złożyli ofiary na ten cel składamy podziękowanie. Bóg zapłać. Ofiary mogą składać parafianie, którzy tego jeszcze nie uczynili jak i goście przybywający do naszej świątyni parafialnej.

Wczoraj kościół parafialny posprzątała rodzina państwa Binkowskich. Bóg zapłać. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodzinę państwa Urbańskich oraz panią Martę Miodońską.