4 stycznia 2016


  1. W  poniedziałek o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin z naszej parafii.
  2. We wtorek o godz. 16.50.  koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia po mszy św. o godz. 10.00 różaniec dla Koła Żywego Różańca wraz z konferencją duchową i zmianą tajemnic różańcowych oraz spotkanie opłatkowe. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.
  4. W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we mszy św. – w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po każdej mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. W tym dniu nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Jednym z owoców mszy św. roratnich jest grupa ministrantów, która zawiązała się w naszej parafii. Sześcioro dzieci zaangażowało się w służbę przy ołtarzu. Pragniemy by to zaangażowanie trwało nadal i nie skończyło się wraz z nabożeństwami roratnimi. Dlatego prosimy rodziców by zachęcili swoje dzieci do przychodzenia do Kościoła a dzieci do wytrwałości w służbie Panu Jezusowi. Chcemy organizować zbiórki ministrantów w każdą sobotę o godzinie 16.00. (termin spotkań do uzgodnienia), po to by dzieci mogły coraz lepiej rozumieć i ćwiczyć się w ministranckiej posłudze. Widocznym znakiem tej posługi są alby, które zakupiliśmy i poświęcimy w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia podczas mszy św. o godz. 10.00. Prosimy wszystkie dzieci, które zgodziły się służyć przy ołtarzu by przyszły i przyjęły alby. Jeśli nie przyjdą to wszystko, o czym mówiliśmy pójdzie na marne. Jednocześnie pragniemy zachęcić inne dzieci do zaangażowania się w służbę przy ołtarzu, która jest pięknym wyrazem miłości wobec Pana Jezusa.
  6. W sobotę 9 stycznia rozpoczniemy nowennę przed uroczystością patrona zakonu paulińskiego św. Pawła I Pustelnika o godz. 17.00. Nowennę zakończymy 17 stycznia w niedzielę uroczystą  mszą św. o godz. 16.30., której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi O. Sebastian Matecki – paulin z Jasnej Góry.  Informujemy, że w dniu 17 stycznia nie będzie mszy św. o godz. 10.00. Prosimy o poinformowanie o tej jednorazowej zmianie wszystkich znajomych.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie państwa Michalskich za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy rodzinę państwa Derda oraz Pana Adama Bogusza. Dziękujemy wszystkim za dbałość o nasz kościół.
  8. W czwartek 7 stycznia Ojcowie odwiedzą w ramach kolędowania parafian, którzy zaprosili Kapłana do swego domu. Prosimy o przygotowanie wody święconej, kropidła, krzyża, świec. Dzieci uczestniczące na religię prosimy, aby przygotowały zeszyty. W czasie odwiedzin duszpasterskich modlimy się, śpiewamy kolędę, błogosławimy dom i mieszkańców.
  9. Porządek kolędy przedstawia się następująco:

 

Pierwszy Ojciec – od godz. 9.30.: ul. Morska 13 A, Morska 12,

Morska 12 A,  od godz. 15.15.: ul. Morska 13, Morska 9, Morska 8/3

 

Drugi Ojciec – od godz. 9.30.: ul. Morska 19, Słoneczna 1, Leśna 1,

od godz. 15.15.: ul. Słoneczna 15, Bursztynowa 3, Leśna 3

 

Trzeci Ojciec  – od godz. 9.30.: Morska 7/1, Morska 5/3,

od godz. 15.15.: ul. Morska 5/2,   Morska 7/4, Uzdrowiskowa 1, Piwna 1.